Kraunama
ЛИЦАМ МОЛОЖЕ 21 ГОДА ЗАПРЕЩЕНО УДАЛЕННО ИГРАТЬ В ИГРЫ НА СТОЛАХ И НА АВТОМАТАХ КАТЕГОРИИ A
ЛИЦАМ МОЛОЖЕ 18 ЛЕТ ИГРАТЬ ЗАПРЕЩЕНО
ВНИМАНИЕ: БЕЗОТВЕТСТВЕННАЯ ИГРА МОЖЕТ СТАТЬ ПРИЧИНОЙ ИГРОВОЙ ЗАВИСИМОСТИ
ЛИЦАМ МОЛОЖЕ 21 ГОДА ЗАПРЕЩЕНО УДАЛЕННО ИГРАТЬ В ИГРЫ НА СТОЛАХ И НА АВТОМАТАХ КАТЕГОРИИ A •ЛИЦАМ МОЛОЖЕ 18 ЛЕТ ИГРАТЬ ЗАПРЕЩЕНО •ВНИМАНИЕ: БЕЗОТВЕТСТВЕННАЯ ИГРА МОЖЕТ СТАТЬ ПРИЧИНОЙ ИГРОВОЙ ЗАВИСИМОСТИ
Kraunama
Lietuva jau seniai garsėja meile krepšiniui, kuri pranoksta paprastą sportinį entuziazmą. Gili ir formuojanti šalies kultūrinį identitetą bei dažnai dar vadinama Europos krepšinio Meka. Didelį vaidmenį Lietuvos sporto kultūroje vaidina Betsafe-LKL (Lietuvos krepšinio lyga), kurioje šiuo metu rungtyniauja 12 šalies miestų komandos ir kovoja dėl stipriausio šalies klubo vardo.
Norint iš tiesų suvokti Betsafe-LKL reikšmę sporto kultūroje, reikia prisiminti šios lygos istoriją. 1990 m. paskelbus šalies nepriklausomybę, krepšinis greitai tapo vienybės simboliu.1993 m. buvo oficialiai įkurta Lietuvos krepšinio lyga (LKL), kuri tapo struktūrine platforma augantiems tautos talentams.
Pirmąjį sezoną rungtyniavo aštuonios komandos: Kauno „Žalgirio“, „Atleto“, „Drobės“, Vilniaus „Statybos“, Plungės „Olimpo“, „Šilutės“, Panevėžio „Lietkabelio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ – treneriai bei Šarūno Marčiulionio krepšinio fondo atstovai. Taip pat buvo įkurta Lietuvos krepšinio asociacija - pirmoji šalyje profesionali sporto organizacija. Netrukus ji virto Lietuvos krepšinio lyga (LKL). Iš Š. Marčiulionio estafetę perėmė Šarūnas Kliokys, kuris lygai vadovavo nuo 2002 m. iki 2013 m., o nuo to laiko iki dabar lygos vadovas yra Remigijus Milašius.
Šiuo metu Betsafe-LKL– 12-os klubų asociacija. Lygą valdo ir svarbiausius klausimus priima patys klubai, deleguojantys po vieną asmenį į LKL valdybą.
Nuo Betsafe-LKL įkūrimo pagrindinės komandos į Lietuvos čempionų titulą pretenduoja Kauno “Žalgiris” ir. Vilniaus “Rytas” (buvusi Vilniaus “Lietuvos rytas” ir Vilniaus “Statyba”). Pastaruosius penkerius metus joms iššūkį meta Panevėžio “Lietkabelis” ir tik antrąjį sezoną Lietuvoje gyvuojanti Vilniaus “Wolves” ekipa.
Tiek kauniečių, tiek vilniečių dvikova jau tapo epinė. Nuo lygos įkūrimo 1993 m. čempionais tapo tik du klubai. Iš viso Kauno “Žalgiris” yra iškovojęs 24 Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų žiedus. Vilniaus “Rytas” - 8 kartus yra tapęs šalies čempionu.
Šių komandų dvikovos visada surenka didžiausius žiūrovų skaičius tiek gyvai, tiek prie televizoriaus ekranų.
Betsafe-LKL istorija neapsieina be žvaigždžių, kurios paliko neišdildomą pėdsaką lygos ir pasaulio krepšinio padangėje. Bene ryškiausia - Arvydas Sabonis. Tiesa, jo sūnus Domantas Sabonis nėra dar sužaidęs rungtynių Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) ir šiuo metu karjerą tęsia NBA - Sakramento “Kings”.
Šioje lygoje taip pat užaugo Šarūnas Marčiulionis (vienas iš Betsafe-LKL įkūrėjų) ir Žydrūnas Ilgauskas. Ryškiausia šio dešimtmečio krepšinio žvaigždė rungtyniavusi lygoje - Jonas Valančiūnas, kuris karjerą pradėjo Vilniaus “Ryto” klube ir šiuo metu rungtyniauja Naujojo Orleano “Pelicans”.
Savo pėdsaką lygoje yra palikęs Andrius Šležas, kuris Betsafe-LKL be pertraukos yra rungtyniavęs 1997-2009 metais. 2006 metais ji taip pat tapo Betsafe-LKL finalo serijos naudingiausiu žaidėju. Per savo karjerą šalies lygoje yra pelnęs 4473 taškus.
Pirmąją vietą rezultatyviausių visų laikų Betsafe-LKL žaidėjų sąraše užima Mindaugas Lukauskis. Jis taip buvo vyriausias visų laikų lygos žaidėjas. Pirmą kartą ant LKL parketo išbėgo 1996-1997 m. sezone ir žaidė 7-iose skirtingose Lietuvos komandose. Iš viso yra pelnęs 6217 taškus.
Betsafe-LKL taip pat atvėrė duris į pajėgiausias Eurolygos komandas tokiems žaidėjams kaip Šarūnas Jasikevičius, Arvydas Macijauskas, Ramūnas Šiškauskas, Marius Grigonis, Rokas Jokubaitis, Tadas Sedekerskis, Artūras Gudaitis, Martynas Gecevičius.
Nemažai užsieniečių taip pat Betsafe-LKL tapo keliu į NBA. Pirmasis žaidėjas, kuris iš Betsafe-LKL nutūpė NBA - Ukrainos krepšininkas Stanislavas Medvedenka. 1998/1999 m. sezone jis gynė tuometinės Alytaus “Alitos” garbę, o 2000 m. puolėjas pasirašė sutartį su Los Andželo “Lakers”. Tiesa, dėl itin sudėtingų traumų, karjerą ukrainietis baigė sulaukęs vos 28-erių.
2013 m. iš Vilniaus “Lietuvos ryto” į NBA buvo pakviesti Nemanja Nedovičius ir Aronas Baynesas. Serbui karjera už Atlanto nesusiklostė ir šiuo metu rungtyniauja “Crvena Zvezda” ekipoje ir Eurolygos turnyre. Tuo tarpu australas tapo NBA čempionu ir beveik dešimtmetį praleido stipriausioje krepšinio lygoje. Šiuo metu žaidėjas yra grįžęs rungtyniauti į gimtąją Australiją.
Praėjus dviems metams iš Kauno “Žalgirio” į NBA taip pat pasuko Bobanas Marjanovičius. Savo karjerą NBA pradėjo pas Greggą Popovičių ir San Antonijaus “Spurs”. Šiuo metu atstovauja Hiustono “Rockets” ekipai. Bene paskutinis krepšininkas Betsafe-LKL į stipriausią krepšinio lygą pasuko Nicolas Laprovittola.
Tiesa, karjera lygoje neužsitęsė ir sužaidęs tik 18 mačų buvo atleistas iš San Antonijaus ekipoje. Tačiau argentinietis iki šiol rungtyniauja Eurolygoje ir gina “Barcelona” ekipos garbę, o į komandą jį pasikvietė Šarūnas Jasikevičius. Šiuo metu yra laikomas vienu geriausiu lygos įžaidėju.
2023/2024 m. Betsafe-LKL sezonas vyksta dviem etapais – 3 ratų sistema. Komandos tarpusavyje sužaidžia po dvejas rungtynes – vienerias išvykoje ir vienerias namuose. Trečiojo rato krepšinio lygos tvarkaraštis nustatomas pagal komandų vietas praėjusiame sezone. Reguliariajame sezone kiekviena komanda sužais po 33 rungtynes.
Į atkrintamąsias rungtynes patenka po 8 geriausias reguliariojo sezono ekipas, ketvirtfinalyje žaidžiama iki 2 pergalių, pusfinalyje ir finale iki 3.
Lietuvoje krepšinis yra ne tik kultūrinis fenomenas, bet ir vienija bendruomenes bei miestus. Betsafe-LKL turi itin turtingą istoriją, kultines komandas, kurios šiuo metu kovoja ir stipriausiose Europos lygose - Eurolygoje (Kauno “Žalgiris), Europos taurėje (Vilniaus “Wolves” ir Panevėžio “Lietkabelis”) ir FIBA Čempionų lygoje (Vilniaus “Rytas”).
Šiuo metu LKL lygoje rungtyniauja net 12 klubų - tai rekordinis komandų skaičius. 2023/2024 m. Betsafe-LKL sezonas vyksta dviem etapais – 3 ratų sistema. Komandos tarpusavyje sužais po dvejas rungtynes – vienerias išvykoje ir vienerias namuose. Trečiojo rato tvarkaraštis nustatomas pagal komandų vietas praėjusiame sezone. Reguliariajame sezone kiekviena komanda sužais po 33 rungtynes. Į atkrintamąsias rungtynes patenka po 8 geriausias reguliariojo sezono ekipas, ketvirtfinalyje žaidžiama iki 2 pergalių, pusfinalyje ir finale iki 3.