Kraunama
Fairytale Fortune - Pragmatic Play
www.lpt.lt
DRAUDŽIAMA LOŠTI NUOTOLINIUS STALO LOŠIMUS IR LOŠIMUS A KATEGORIJOS AUTOMATAIS ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 21 METAI
DRAUDŽIAMA LOŠTI ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 18 METŲ
ĮSPĖJAME: NEATSAKINGAS LOŠIMAS GALI TAPTI PRIKLAUSOMYBĖS NUO AZARTINIŲ LOŠIMŲ PRIEŽASTIMI
DRAUDŽIAMA LOŠTI NUOTOLINIUS STALO LOŠIMUS IR LOŠIMUS A KATEGORIJOS AUTOMATAIS ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 21 METAI •DRAUDŽIAMA LOŠTI ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 18 METŲ •ĮSPĖJAME: NEATSAKINGAS LOŠIMAS GALI TAPTI PRIKLAUSOMYBĖS NUO AZARTINIŲ LOŠIMŲ PRIEŽASTIMI
Kraunama
Eurolyga yra prestižiškiausia Europos krepšinio lyga, kurioje rungtyniauja 18 stipriausių komandų iš viso žemyno ir kurioje demonstruojami aukščiausio lygio talentai. Tarp jų – Kauno „Žalgiris“ ir kitos elitinės komandos, vadovaujamos patyrusių profesionalų. Lygos žinomumas nuolat auga, o su kiekvienu sezonu ji žaidėjams ir sirgaliams pateikia vis naujų iššūkių ir įspūdžių.
2024-25 m. Eurolygos sezonas bus 25-asis modernaus Eurolygos formato ir 68-asis iš viso, įskaitant jos pirmtakę FIBA Europos čempionų taurę. Sezonas prasideda 2024 m. spalio 3 d. ir baigsis 2025 m. gegužės 25 d. finalo ketverto varžybomis, kurios žada būti įtemptos. Šį sezoną vėl bus rengiamas „play-in“ turnyras, įvestas 2022-23 m. sezone, kuriame 7-10 vietas užėmusios komandos varžysis dėl galutinių atkrintamųjų vietų, taip reguliariojo sezono pabaigai suteikiant daugiau dramatizmo.
Šiais metais įvyks vienas svarbus pokytis – Paryžiaus „Paris“ krepšinio klubas debiutuos Eurolygoje po įspūdingos pergalės Eurocup turnyre, per visą sezoną pralaimėjęs tik vienerias rungtynes. Prancūzijos komanda pakeis Valensijos „Basket“, kuri po dvejų metų pertraukos aukščiausioje Europos krepšinio lygoje iškrito į “Eurocup”. Paryžiaus „Paris“ krepšinio komandai įsiliejus į Eurolygą, sirgaliai gali unikalių ir įdomių naujų siužetų, nes komanda sieks įsitvirtinti Eurolygoje.
Maskvos CSKA, dėl Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą, ketvirtą sezoną iš eilės nedalyvaus varžybose.
18 Eurolygos komandų tarpusavyje susitiks 34 rungtynių pagal dviejų ratų sistemą. Reguliarusis sezonas baigsis 2025 m. balandžio 11 d., o 10 geriausių komandų pateks į atkrintamąsias varžybas. Šešios geriausiai pasirodžiusios komandos automatiškai pateks į atkrintamąsias varžybas, o 7-10 vietas užėmusios komandos varžysis atkrintamųjų varžybų turnyre dėl likusių dviejų vietų. Aštuonios į atkrintamąsias varžybas patekusios komandos kovos geriausios penkių komandų serijoje dėl patekimo į finalo ketvertą.
Finalinio ketverto savaitgalis yra svarbiausias Europos krepšinio renginys, į kurį susirenka sirgaliai iš viso žemyno, kad pamatytų, kaip geriausios komandos kovoja dėl šlovės.
Atėnų Panathinaikos į 2024-25 m. sezoną žengia kaip čempionų titulą ginantis klubas, pernai pasiekęs tikrai saldų ir puikų rezultatą. Jiems čia teks susidurti su stipria konkurencija iš tokių nuolatinių pretendentų kaip Madrido „Real“, „FC Barcelona“ ir Pirėjo „Olympiacos“, kurie visi turi talentingus žaidėjus.
Madrido „Real“ komandoje išsiskiria tokie žaidėjai kaip Edy Tavares, Facundo Campazzo ir Mario Hezonja.
FC Barcelona turi tokius talentus kaip Tomas Satoransky, Willy Hernangomez ir Jabari Parker.
Pirėjo „Olympiacos“ gretose žaidžia Sasha Vezenkov, Evan Fournier ir Tyler Dorsey.
Tačiau ir pati Atėnų „Panathinaikos“ komanda turi tikrai rimtų veidų savo gretose – Kendrick Nunn, Kostas Sloukas ir Mathias Lessort.
Eurolygoje taip pat išsiskiria pavieniai žaidėjai. Tokios žvaigždės kaip Shane'as Larkinas ir Mike'as Jamesas toliau vadovaus savo komandoms ir sieks titulo. Jaunesniems žaidėjams Eurolyga išlieka puikia vieta tobulinti savo įgūdžius prieš pereinant į NBA.
1958 m. buvo įkurta Senojo žemyno krepšinio lyga - Eurolyga. Tai tapo neįprastu sporto reiškiniu Europoje. Iš pradžių vadinta Europos čempionų taurė, lyga atsirado susivienijus krepšinio entuziastams, kurie siekė, kad krepšinis pradėtų konkuruot su futbolui savo populiarumu žemyne.
Pirmaisiais gyvavimo metais Eurolygoje daugiausia dalyvavo Vakarų Europos komandos, kurios demonstravo tokių krepšinio galiūnų kaip Madrido "Real" ir Rygos ASK meistriškumą. Tačiau populiarėjant šiai sporto šakai ir stiprėjant varžybų lygiui, lyga itin pasikeitė. 2000-aisiais įvyko lūžis - buvo sukurtas šiuolaikinis Eurolygos formatas, kuriose dalyvauja geriausi įvairių Europos šalių klubai.
Iki 2000 m. Eurolygą organizavo FIBA, kuri šiuo metu organizuoja Europos, pasaulio ir olimpinius krepšinio turnyrus bei turi savo lygą - Čempionų, kurioje rungtyniauja Vilniaus “Rytas”. Tačiau 2000/2001 m. sezone Eurolygos turnyrą perėmė ULEB organizacija, o savo ruožtu FIBA organizavo Suprolygą. Tai buvo vienintelis sezonas, kuomet du svarbiausi Europos krepšinio turnyrai buvo organizuojami dviejų skirtingų organizacijų. Po šio sezono liko vienintelė organizacija, kuri iki šiol rengia Eurolygą ir vienija stipriausius Senojo žemyno klubus.
Iki 2016 m. Eurolygos formatas iš esmės pasikeitė. Lygoje liko tik 16 komandų (prieš tai buvo 24 komandos). Nuo 2020 m. plėtėsi ir komandų skaičių padidino iki 18. Reguliariojo sezono metu visos komandos sužaidžia po du kartus - namuose ir išvykoje. Atkrintamosiose lieka 8 stipriausios ekipos - 1-8 vietas užėmusios turnyrinėje lentelėje ir kovojama serijoje iki trijų pergalių. Iš jų keturios stipriausios komandos patenka į finalinį ketvertą, kuriame sužaidžiami pusfinaliai ir finalas.
Šiuo metu Eurolygoje rungtyniauja Lietuvos krepšinio lygos - Betsafe-LKL čempionai Kauno “Žalgirio” krepšininkai, kurie 1998/1999 m. iškovojo stipriausios Senojo žemyno komandos titulą. Tai buvo pirmasis kauniečių sezonas pajėgiausioje Europos turnyre. Kauniečiai finale nugalėjo Bolonijos “Kinder” ekipą - 82:74. Ekipai tuo metu vadovavo Jonas Kazlauskas. Eurolygos finalo ketverto naudingiausiu žaidėju tapo žalgirietis Tyus Edney.
Nors iki 2015 m. ekipos rezultatai nedžiugino, tačiau vienintelį realų šansą patekti į Eurolygos ketverto finalą turėjo 2003/2004 m. sezone, kuomet paskutinėse TOP-16 rungtynėse turėjo įspūdingą progą iškovoti pergalę prieš vėliau lygos čempionu tapusį Tel Avivo “Maccabi” kartu su Šarūnu Jasikevičiumi. Šis sezonas taip pat buvo ypatingas, nes kauniečių ekipoje po NBA karjeros rungtyniavo Arvydas Sabonis. “Žalgiris” Izraelio klubui nusileido po pratęsimo, kuomet paskutiniu metimu iš pusės aikštės salės rungtynes pratęsė Derickas Sharpas.
2015 m. lapkritį Eurolyga nusprendė suteikti “Žalgiriui” A licenziją kartu su dar 11 klubų ir sutartį pratęsė iki 2025 m.
Prie kauniečių komandos vairo stojus Šarūnui Jasikevičiui, 2017/2018 m. sezone ekipa pateko į Eurolygos finalo ketvertą, ketvirtfinalyje palaužusi galingąją Pirėjo “Olympiacos” komandą. Ketverto finale Lietuvos komanda pusfinalyje nusileido Turkijos klubui - Stambulo “Fenerbahce”. Tačiau kovoje dėl trečios vietos palaužė principinį varžovą Maskvos CSKA ir iškovojo trečiąją vietą.
2019/2020 m. sezoną sustabdžius dėl COVID-19 pandemijos, “Žalgiris” užėmė 9-ąją vietą.
Eurolygos duris taip pat buvo pravėrusios dar dvi Lietuvos ekipos - Klaipėdos “Neptūnas” ir Vilniaus “Lietuvos rytas”. 2005/2006 m. vilniečiai debiutavo lygoje kaip ULEB taurės čempionai. Komanda pateko tarp geriausių TOP-16 ekipų ir baigė savo pasirodymą užėmusi 3 vietą grupėje iš 4 klubų (dukart įveikė Eurolygos čempionus - Tel Avivo “Maccabi”, kurioje rungtyniavo Š. Jasikevičius).
2006/2007 m. sezone vilniečiai ir vėl iškovojo teisę rungtyniauti Eurolygoje, nors ULEB taurės finale nusileido Madrido “Real”. Tačiau ispanai iškopė į Ispanijos pirmenybių finalą ir pasinaudojo vienu iš keturių kelialapių, skirtų šiai šaliai, atverdami kelią Lietuvos vicečempionams. 2007/2008 m. sezone antrajame savo Eurolygos sezone Vilniaus “Lietuvos rytas” užėmė pirmą vietą savo grupėje ir pasiekė geriausią Lietuvos klubų rezultatą Eurolygos pogrupio etape. TOP-16 etape vilniečiai ir vėl užėmė 3 vietą progrupyje ir nepateko į atkrintamąsias.
2009/2010 m. sezone Vilniaus klubas ir vėl sugrįžo į stipriausią Senojo žemyno turnyrą, kaip ULEB čempionas. Tačiau kovas baigė jau pirmajame etape.
2014/2015 m. Eurolygos duris kiek netikėtai pravėrė Klaipėdos “Neptūnas”, kuris iškovojo teisę debiutuoti būdamas Betsafe-LKL vicečempionu (pusfinalyje įveikė Vilniaus “Lietuvos rytą”). Tuo metu komandai vadovavo dabartinis kauniečių treneris Kazys Maksvytis. Nors klaipėdiečiai turėjo realius šansus patekti į TOP-16 etapą, tačiau reguliariajame sezone surinkus 4 pergales ir 6 pralaimėjimus savo pasirodymą baigė Eurolygos pogrupio etape.
Per savo gyvavimo metus Eurolyga tapo pagrindinius laipteliu kylantiems talentams, suteikiantis žaidėjams galimybę tobulinti savo įgūdžius ir atskleisti savo potencialą stipriausioje Senojo žemyno arenoje.
Savo karjerą jaunimo Eurolygos turnyre pradėjo ir NBA MVP Nikola Jokičius (šiuo metu rungtyniauja Denverio “Nuggets”, su kuria tapo NBA čempionais 2022/2023 m.). Dar viena ryški žvaigždė rungtyniaujanti šiuo metu NBA, žinoma, yra Luka Dončičius. Karjerą pradėjęs Madrido “Real”, netrukus sulaukė kvietimo į stipriausią pasaulio krepšinio lygą ir šiuo metu rungtyniauja Dalaso “Mavericks”.
2023/2024 m. sezoną už Atlanto pradėjo ir Eurolygos MVP - Vasilje Micičius (Oklohomos “Thunder”) ir Sasha Vezenkovas (Sakramento “Kings”). Be to, N. Jokičius ir V. Micičius tapo pirmąja istorijoje tos pačios šalies žaidėjų pora, tą patį sezoną pelniusia ir NBA MVP, ir Eurolygos MVP apdovanojimus. Du sezonus Eurolygoje rungtyniavo ir Domantas Sabonis, kuris atstovavo Malagos “Unicaja”.
Dar anksčiau Eurolyga tapo karjeros tramplinu tokioms NBA žvaigždėms kaip Tony Parkeriui, Marco Belinelli, Bojanas Bogdanovičiui bei Bogdanui Bogdanovičiui.
Šiuo metu pagrindinėmis Eurolygos žvaigždėmis yra laikomi Nikola Mirotičius (Milano “Olimpia”), Shane’as Larkinas (“Anadolu Efes”), Mike’as Jamesas (“Monaco”), Facundo Campazzo (Madrido “Real”), Isaiah Canaanas (Pirėjo “Olympiacos”).