Loading
Rotten - Hacksaw
www.lpt.lt
PERSONS UNDER THE AGE OF 21 ARE PROHIBITED TO PLAY REMOTE TABLE GAMES AND ON CATEGORY A GAMING MACHINES
PERSONS UNDER THE AGE OF 18 ARE PROHIBITED TO PLAY
WARNING: IRRESPONSIBLE GAMBLING MAY BECOME THE CAUSE OF GAMBLING ADDICTION
PERSONS UNDER THE AGE OF 21 ARE PROHIBITED TO PLAY REMOTE TABLE GAMES •PERSONS UNDER THE AGE OF 18 ARE PROHIBITED TO PLAY •WARNING: IRRESPONSIBLE GAMBLING MAY BECOME THE CAUSE OF GAMBLING ADDITION
2024 m. lapkričio 5 d. vienos galingiausių pasaulio valstybių vyks 60-ieji kas ketverius metus rengiami JAV prezidento rinkimai. Šiuo metu vadovauja Joe Bidenas, tačiau jį pakeisti bandys Donaldas Trumpas, kuris prezidento pareigas ėjo nuo 2016 iki 2020 metų. Turint dvi pagrindines politines partijas - demokratus ir respublikonus - JAV prezidento rinkimuose dalyvauja tik du kandidatai.
Pradėkime nuo dabartinio JAV prezidento J. Bideno, kuris eiti pareigas pradėjo 2021 m., rinkimuose įveikęs D. Trumpą. Nors J. Bidenas buvo pasiruošęs kandidatuoti antrajai kadencijai, tačiau nusprendė šią vietą užleisti kitam Demokratijos partijos atstovui - Kamalai Harris arba nepriklausomui kandidatui - tarp jų Robertas F. Kenedis jaunesnysis, buvusio prezidento Džono F. Kenedžio sūnėnas.
Prieš ketverius metus ekstravagantiškasis D. Trumpas pralaimėjo J. Bidenui, tačiau dabar pasirengęs revanšu prieš demokratusi. Nors daug kas kalba apie J. Bideno amžių, D. Trumpas taip pat nėra jaunuolis, nes yra tik ketveriais metais jaunesnis. Verslininkas visada buvo kontroversiška figūra įvairiais politiniais klausimais, įskaitant karą Ukrainoje. D. Trumpas yra ne tik politikas, bet ir verslininkas, todėl tam tikru metu jam teks žengti ir į teismų salę, o tai vaidins didelį vaidmenį rudenį vyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose.
Vienas iš pagrindinių aspektų, kuriam D. Trumpas skiria daugiausia dėmesio, yra imigracijos klausimas, ir, be abejo, visi prisimena jo pažadą pastatyti didžiulę sieną Meksikos pasienyje. D. Trumpą tikrai galima vadinti radikalesniu prezidentu nei J. Bidenas, tai liudija verslininko pasisakymai apie pagalbos neteikimą Ukrainai ir nepadėjimą toms NATO narėms, kurios nepasiekė tinkamo nacionalinės gynybos lygio. Žinoma, D. Trumpas yra sakęs, kad, jei bus išrinktas, atšauks daugelį sprendimų, kuriuos klimato kaitos srityje padarė J. Bideno administracija.
Kovo mėnesį tapo visiškai aišku, kad demokratų kandidatas JAV prezidento rinkimuose bus J. Bidenas, o respublikonų - D.Trumpas. Tačiau liepos 21-ąją dabartinis prezidentas paskelbė, kad nesieks antrosios kadencijos, palaikydamas dabartinę viceprezidentę K. Harris. Artėjant didžiajai dienai žiniasklaida atliks įvairias apklausas, kad susidarytų kuo geresnį visuomenės nuomonės ir tikėtinų JAV prezidento rinkimų rezultatų vaizdą. Nors aršiausi demokratai ir respublikonai artimiausiais mėnesiais savo pozicijų nekeis, yra žmonių, kurie nėra apsisprendę, kam atiduos savo balsą, ir sprendimą priims tik nuėję prie balsadėžės. Tačiau, kad ir kas būtų išrinktas, JAV prezidentas taps penkioliktuoju istorijoje, kuris savo pareigas eis antrą kadenciją. Jei D. Trumpas bus išrinktas, jis taps tik antruoju, kuris prezidentu buvo du kartus, bet ne dvi kadencijas iš eilės.
Kad paprasčiau suprasti JAV balsavimą reikia žinoti, kad valstijos turi tam tikrą delegatų balsų skaičių, kurį lemia gyventojų skaičius joje. Iš viso jų - 538, tad pagal viską nugali kandidatas, kuris gauna 270 ar daugiau. Rinkėjai turi lemiamą balsą valstijos lygio rinkimuose, bet ne visos valstybės masto. Todėl tikrai įmanomas scenarijus, kad kandidatas, kuris gavo daugiausia balsų visoje šalyje (pagal rinkėjų balsus, pavyzdžiui, Hillary Clinton 2016 metais), pralaimi JAV prezidento rinkimus.
Visose valstijose, išskyrus tik dvi, galioja „laimėtojui atitenka viskas“ taisyklė. Daugiausia gyventojų balsų joje surinkęs kandidatas gauna visus balsus rinkikų kolegijoje. Žinoma, dauguma valstijų aiškiai palankios vienai ar kitai partijai (demokratų arba respublikonų), todėl dėmesio centre atsiduria tik tos, kuriuose gali laimėti tiek viena, tiek kita. Jos dar kitaip vadinamos “lemiančiomis”. Nors didžiausias dėmesys tenka būtent JAV prezidento rinkimams, amerikiečiai taip pat rinks ir naujų Kongreso – šalies įstatymų leidžiamosios valdžios – narius. Paaiškės ne tik 435 vietos Atstovų rūmuose, bet ir 33 nauji Senato deputatai.
Atstovų rūmus šiuo metu valdo Respublikonų partija, o Demokratų partija atsakinga už Senatą - įstatymus priima abu. Laikotarpis po JAV prezidento rinkimų, jeigu jie lemia prezidento pasikeitimą, vadinamas pereinamuoju (naujojo prezidento inauguracija įvyksta sausio mėnesį, nors rinkimai baigiasi lapkritį). Tai - laikas, kurį naujoji prezidento administracija, įskaitant kabinetų ministrus, rengia planus naujai kadencijai.
Dauguma lankytojų gali lošti saugiai, nesukeldami sau neigiamu pasekmių, tačiau yra dalis lankytojų, kurie praranda azartinių lošimų kontrolę. Tokie lošėjai turi klaidingą požiūrį, galvodami, kad jie gali laimėti remdamiesi ne sėkme ar atsitiktinumu, o savo žiniomis, patirtimi ar įgūdžiais. Kai jie pralaimi, yra įsitikinę, kad sėkmė galiausiai grįš į jų pusę. Po sėkmingesnės atkarpos, didžioji dalis tokio tipo lošėjų savo laimėjimus skiria tolimesniems statymams, negalėdami susitaikyti su prieš tai buvusiais pralaimėjimais, siekia pataisyti susiklosčiusią situaciją. Tokiais atvejais lošimas iš linksmos pramogos gali virsti labai rimta problema ar net priklausomybe.
Dauguma žmonių lošimą vertina kaip rekreacinę ir pramoginę veiklą, panašią į šokius, buvimą su draugais ar kompiuterinį žaidimą. Deja, azartiniai lošimai kai kuriems asmenims gali sukelti problemų. Štai kodėl svarbu išnagrinėti ir suprasti savo lošimo įpročius.