DRAUDŽIAMA LOŠTI NUOTOLINIUS STALO LOŠIMUS ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 21 METAI • DRAUDŽIAMA LOŠTI ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 18 METŲ • ĮSPĖJAME: NEATSAKINGAS LOŠIMAS GALI TAPTI PRIKLAUSOMYBĖS NUO AZARTINIŲ LOŠIMŲ PRIEŽASTIMI
F-betsafe2
TonyBet tapo Betsafe. Sveikas atvykęs ten, kur aistra nugali tikimybes. Sužinok daugiau
TONYBET
F-betsafe2
TonyBet tapo Betsafe. Sveikas atvykęs ten, kur aistra nugali tikimybes. Sužinok daugiau
TONYBET

Australiškasis futbolas – pasinerk į populiariausią Australijos sportą

Pats pavadinimas sufleruoja, jog šis sportas daugiausia žaidžiamas Australijoje. Žaidimas atsirado kai buvo siekiama sukurti tradicinio angliškojo futbolo elementais paremtą sporto šaką, kuri pritaptų prie australiškųjų standartų, o žaidimą labiau galėtų žaisti ne mokiniai, bet suaugę vyrai. Pagal taisykles, kurios buvo priimtos ir įsigaliojo Melburne dar 1859 metais, šis sportas laikomas seniausia futbolo atmaina pasaulyje.

Kadangi žaidimas buvo pritaikytas žaisti Australijos vyrams, šiandien australiškasis futbolas įvardijamas kaip viena šiurkščiausių sporto šakų planetoje. Norėdamas sustabdyti varžovą, žaidėjas gali naudotis ne tik savo rankomis, bet ir apatine kūno dalimi blokuoti varžovą ar kitaip trukdyti jam atlikti norimus veiksmus. Žinoma, galioja ir taisyklės, kuriose paaiškinama ką draudžiama daryti. Tai pavojingi fiziniai kontaktai, tokie kaip neteisėtas naudojimasis alkūnėmis ar varžovo stumimas į nugarą (ypač tada, kai kamuolys vis dar kabo ore), už kuriuos ne tik baudžiama rungtynių metu (baudos smūgiais), bet ir gresia žaidėjo suspendavimas (diskvalifikacija) iš tolimesnių varžybų.

Žaidimas vyksta ovalo formos aikštėje, todėl kriketui žaisti pritaikyti stadionai yra reikiamo dydžio bei formos ir puikiai tinka Australiškąjam futbolui. Kiekvienoje komandoje žaidžia aštuoniolika žaidėjų, o varžybų metu naudojamas ovalo formos kamuolys. Kai kamuolys atsiduria žaidėjo rankose, jį reikia spirti arba pernešti į varžovų aikštės pusę. Nors žaidime ir netrūksta regbio elementų, yra vienas esminis skirtumas – negalima atlikti perdavimų komandos draugui. Tiesa, yra viena išimtis – perdavimas galimas tik tada, kai smūgiuojama sugniaužtu kumščiu. Įvartis pelnomas įspiriant kamuolį pro specialius sustatytus strypus.

Australijoje žaidimą organizuoja ir rengia Australijos futbolo lyga (AFL). Tai pats populiariausias sportas šalyje, pagal žiūrimumo rodiklius tiek stadionuose, tiek prie televizijos ekranų. O kasmet vykstančios Grand Final rungtynės yra žiūrimiausias klubinio sporto renginys pasaulyje, kartu pritraukiantis ir milžinišką žiūrovų skaičių į stadioną.

Betsafe tau siūlo puikią ir išskirtinę statymų pasiūlą pagrindinėms ir svarbiausioms AFL rungtynėms, kartu su papildoma ir specialiai Grand Final susitikimui paruošta įvykių pasiūla. Be abejo, tavęs taip pat laukia ir statymai gyvai.